Týden v Kocourkově 7/2014

neděle 16. únor 2014 19:45

"Jde o politický proces." říká Petr Nečas na své obvinění.

     V zemi zdejší je nejvíce nezaměstnaných v historii, ze základních škol bude možná začátkem příštího roku opustit tisíce učitelů a konopí zřejmě v lékárnách jen tak neuvidíme.

PONDĚLÍ 10.2.

Máme tu další smutný rekord a to nejvíce nezaměstnaných v historii, skoro 630 tisíc lidí je bez práce.

 

ÚTERÝ 11.2.

Zrušení lustračního zákona sněmovnou neprošlo.

Petr Nečas byl obviněn z úplatkářství kvůli trafikám pro tři bývalé poslance Petra Tluchoře, Marka Šnajdra a Ivana Fuksu. Bývalý premiér tak může strávit až šest let za mřížemi. Sám obviněný se vyjádřil, že dle jeho názoru jde o politický proces.

 

STŘEDA 12.2.

A máme tu další zdražování, tentokráte půjde o pojištění. Například povinné ručení se od nového roku zdražilo o 7% a dále se bude jeho výše zvedat o 10%.

Ivo Ištván byl označen vrchním státním zástupcem za škůdce demokracie.

 

ČTVRTEK 13.2.

Od roku 2015 nebudou moci na základních školách učit, pedagogové, kteří zde neučili již v roce 2005. Ti co chtějí i přesto na základních školách zůstat, si budou muset, na vlastní náklady, doplnit vzdělání na vysoké škole pedagogické.

Bohuslav Sobotka zadal jazykovou korekci programu jeho vlády.

 

PÁTEK 14.2.

Konopí se zřejmě do lékáren jen tak nedostane. Novému řediteli pro kontrolu léčiv se nelíbí registr  shromažďování receptů a tak kvůli tomu zadal audit. Konopí se může legálně prodávat již sedm měsíců, v lékárnách by jste ho však hledali marně. Konopí není navíc hrazené zdravotní pojišťovnou a pacienty by měsíčně vyšlo na několik tisíc.

Bývalá disidentka a chartistka Anna Šabatová byla zvolena novou ombudsmankou.

 

SOBOTA 15.2.

Petr Nečas žádá o zopakování všech důkazů v kauze své novomanželky. Podle jeho advokáta má na toto nárok, jelikož se ze svědka stal obviněný.

 

NEDĚLE 16.2 

Jiří Pospíšil přiznal, že dostal nabídku od TOP 09, aby za tuto stranu kandidoval do Evropského parlamentu, nabídku mu učinil nejdříve místopředseda Marek Ženíšek a o několik dní později i místopředseda Miroslav Kalousek. Jiří Pospíšil zdůrazňoval, že do žádné politické strany vstoupit nechce. Pokud by tedy do evropského parlamentu skutečně kandidoval, učinil by tak jako nezávislý.

 

Foto: ČTK

Šárka Švátorová Chotová

Šárka Švátorová Chotová

Šárka Švátorová Chotová

Ráda dělám rozhovory se zajímavými lidmi, občas si beru na mušku politiky a také se zabývám údělem obyčejného člověka v dnešní společnosti.

Jsem obyčejnej človíček, kterej se potýká již pár let s vážnou chorobou a aby přišel na jiné myšlenky, tak píše.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora