Týden v Kocourkově díl dvacátý osmý.

pondělí 17. prosinec 2012 19:20

Karolína Peake již po několikáté předvedla, že je pěkně zlobivá holka.

     Petr Nečas si vybral na ministerstvo obrany Karolínu Peake, následující den jí při krátkém ceremoniálu prezident Václav Klaus jmenoval, no a den poté je oba nová ministryně naštvala.

PONDĚLÍ

A po delší době tu máme opět registr vozidel. Smlouva se stávajícím správcem, je podepsána pouze do konce března, Konkurz na nového správce, však ještě nebyl ani vyhlášen. Nu tak to se budeme muset nechat překvapit, co nového nás zase při přihlašování našich plechových miláčků opět potká.

 

ÚTERÝ

Premiér Petr Nečas si vybral své tři nové ministry, ministerstvo obrany povede Karolína Peake, ministerstvo dopravy Zbyněk Stanjura a ministerstvo bez portfeje Petr Mlsna.

Ministerstvo vnitra chtělo občany, kteří mají nahlášený trvalý pobyt na radnici přesunout po roce pobytu k jejich přízným. Primáři a starostové však byli proti, proto ministerstvo od tohoto směru upustilo. Tak ještě, že tak.

 

STŘEDA

Díky sKartám po Novém roce nedostanou někteří nezaměstnaní svou podporu. Ti, kteří neobdrží sKartu ke konci roku, budou mít nejspíš smůlu a dostat jí mohou klidně až v březnu.

Poslanci si prý od Nového roku nepřidají, tak tomu se mi ani nechce věřit.

Prezident Václav Klaus jmenoval tři nové ministry, celý ceremoniál trval pouhých pět minut. Nu co by se s tím zdržoval, když se tam pořád střídají jak na běžícím páse, že jo?

Současná hlava státu sdělila národu, že si z kandidátu, na nového prezidenta, nevybral žádného, kterému by s radostí svůj úřad předal a při vítězství některých z nich, by prý dokonce uvažoval emigraci. Pane prezidente, neslibujte, když to stejně nesplníte.

 

ČTVRTEK

Nejvyšší správní soud rozhodl, že o křeslo hlavy státu se nadále bude ucházet těchto devět kandidátů Přemysl Sobotka, Jiří Dienstbier, Jan Fischer, Zuzana Roithová, Vladimír Franz, Karel Schwarzenberg, Miloš Zeman a Taťána Fischerová.

Nová ministryně obrany Karolína Peake, již provedla první změny na svém úřadě. Pakovat se budou první náměstek Vlastimil Picek, šéf sekce vyzbrojování Pavel Bulant a poradce František Šulc. Jako důvod ministryně uvedla, že chce, aby její tým pracoval moderně a efektivně. Svým rozhodnutím rozzlobila prezidenta Václava Klause, ale i premiéra Petra Nečase.

 

PÁTEK

David Rath byl převezen do pražské vazební věznice.

Díky sKartám vyhlásili poslanci stav legislativní nouze.

 

SOBOTA

Některé úřady žádali občany, aby raději vůbec nevycházeli ven a to kvůli neuklizeným zledovatělým chodníkům.

 

NEDĚLE

Václav Klaus opět kritizoval vládu Petra Nečase. Domnívá se, že si to vláda s daňovým balíčkem špatně spočítala a že kvůli tomuto balíčku uplatňuje zlý diktát vůči jeho osobě.

Prezidentské kritice se nevyhnula ani Karolína Peake, která prý na svém ministerstvu předvedla kobercový nálet.

Šárka Švátorová Chotová

Šárka Švátorová Chotová

Šárka Švátorová Chotová

Ráda dělám rozhovory se zajímavými lidmi, občas si beru na mušku politiky a také se zabývám údělem obyčejného člověka v dnešní společnosti.

Jsem obyčejnej človíček, kterej se potýká již pár let s vážnou chorobou a aby přišel na jiné myšlenky, tak píše.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora